top of page
134-DSC_2094.jpg

ЯРОСЛАВА ШКОЛЬНА

Резидентка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT: Серпень 2021 - Сьогодні

Народилась 1989 року в с. Вищеольчедаїв, Муровано-Куриловецького р-ну., Вінницької області. У 2012 році закінчила юридичний факультет КНУ ім.Т.Г. Шевченка. Протягом 11 років - практикуючий юрист. Протягом навчання в університеті вивчала фотографію та займалась любительською фотозйомкою (переважно репортажну). Починаючи з 2012 року Ярослава почала вивчати візуальне мистецтво та постійно практикувати живопис як наївний художник. У 2015 році вивчала сучасне мистецтво у «Школа Сучасного Мистецтва» від. В. Бурлаки.

 

У 2020 році повернулась до навчання вже з наміром зробити мистецьку практику своєю новою професією. Результатом навчання у «Школа Сучасного Мистецтва» від. В. Бурлаки стала участь у виставці «Мистецтво,

як життя, життя, як мистецтво», де Ярослава представила свою живописну серію «Біла кімната». «Я йшла до усвідомлення своєї потреби займатись мистецтвом протягом багатьох років через внутрішні блоки та зовнішні обставини, але наразі я розумію, що це є найприродніший для мене спосіб взаємодії зі світом. Це те, в чому я можу найкраще передати свої емоції та думки. І якщо я і можу щось дати цьому світу залишаючись собою, то лише в мистецьких практиках.»

Починаючи з осені 2020 року Ярослава почала використовувати колаж як медіум, та дуже полюбила цей матеріал, оскільки він дозволяє максимально швидко зафіксувати стан/емоцію/думку, і в той час, готові зображення, з якими вона працює самі підштовхують Ярославу до роздумів, розкручуючи котушку асоціацій в голові автора.

У червні 2021 на Першому Українському Фестивалі Сучасного Колажу CUTOUT Ярослава познайомилась за Катею Ситою, і завдяки цій зустрічі стала резидентом майстерні сучасного колажу CUTOUT COLLAGE STUDIO, що також є дуже важливим етапом розвитку, оскільки дозволяє художнику отримати таке необхідне професійне спілкування та обмін енергією з іншими мисткинями.

 

ВИСТАВКИ

2024

- "Погляд у Себе", колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Freiluft Kunst Klub Berlin, Берлін, Німеччина.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Cafe Kyiv, Берлін, Німеччина.

 

2023

- «СВОБОДА» – CUTOUT COLLAGE FESTIVAL KYIV-PARIS 2023, ЦСМ М17, м. Київ, Україна та галерея Le Bonheur est Dans L'instant», м. Париж, Франція.

2022

- «Planet Love» – Український колаж, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, арт студія El Sitio S, м. Мадрид, Іспанія.
- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Ukrainian Culture Center, м. Тель Авів, Ізраїль.
- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Національний Музей Голодомору-геноциду, м. Київ, Україна.

- «KAOS» IV Міжнародний Фестиваль Колажу, Вулична Галерея Мергенталер, м. Крань, Словенія.
- Meta History, THE NFT-MUSEUM of the war of putin's russia against Ukraine.

- «Відрізки життя», колективна колажна виставка, CUTOUT LOVERS, Художня галерея КОНСХУ «Митець», м. Київ, Україна.

- «Planet Love», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
 

2021

- «Помаранчевий», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
- Третя колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
- Друга колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
- Виставка в рамках Фестивалю нової української культури «СПАЛАХ», Арт Завод Платформа, м. Київ, Україна.
- Відкриття майстерні колажу, колективна виставка резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
- Групова виставка «Мистецтво, як життя, життя, як мистецтво» в Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України,

м. Київ, Україна.
- Артпростір «8 Причал», головна виставка 5-го Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: CHANGE, м. Миколаїв, Україна.
- Proxet Art Galery, виставка «Culture Code», м. Київ, Україна.

ТВОРЧІСТЬ

Адаптивність, можливість критично ставитись до своєї та чужої позиції та емпатія - найбільш привабливі для мене людські риси.

Та ще й корисні для виживання нашого виду, маю сказати. Саме тому у своїй мистецькій практиці я досліджую питання неоднозначності того, що ми бачимо, чуємо, думаємо. Мозок дорослої людини зазвичай використовує мінімально необхідний набір інформації, щоб відфільтрувати речі, події,  людей у знайомі категорії й визначити ставлення до них.

 

Я намагаюсь у своїх роботах лагідно «зламати» глядачеві мозок, викликати зсув сприйняття, щоб у мозку почали формуватись нові нейронні зв'язки. Колаж є ідеальним медіумом для цієї мети, адже він дозволяє позбавити будь-яке зображення контексту і помісти його у новий. При цьому я працюю з різними темами, які мене цікавлять: самоаналіз, релігія, історія культури, соціальна поведінка та соціальні стереотипи, взаємодія людини та природи.

bottom of page