top of page
1.png

Відкриття фестивалю сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL KYIV-PARIS 2023 – це відмінна можливість зануритися в чарівний світ творчості, де образи розкладаються на фрагменти, а звичайні реалії набувають нових інтерпретацій.  Фестиваль колажу, відомий як CUTOUT, відбудеться з 8 вересня до 24 вересня в Парижі в Галереї Le Bonheur Est Dans L’Instant, та з 15 вересня до 13 жовтня в Києві в Центрі Сучасного Мистецтва М17.

Виставка в Парижі вразить публіку роботами відомих французьких митців та українських резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO. Виставковий простір стане ареною для зустрічі різних культурних підходів до сучасного колажу.

У Києві відвідувачі матимуть можливість ознайомитися з оригінальним аналоговим, цифровим та анімованим колажем 96 художників за наступними виставковими блоками:

Запрошені міжнародні митці: Виставка насичена роботами визначних митців з різних куточків світу, які примудряються передати свої ідеї та сприйняття сучасного світу за допомогою колажу.

Запрошені українські митці: Майстри з України покажуть, як вони інтерпретують колаж, привносячи в це мистецтво свій національний колорит та індивідуальний погляд. 

 

Резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO: Роботи талановитих мисткинь, які активно працюють в рамках студії CUTOUT COLLAGE, вразять оригінальністю та свіжістю підходів до колажу.

 

Спільнота CUTOUT LOVERS: Виставка покаже роботи ентузіастів та любителів колажу, які поділяють свою творчість через CUTOUT.

 

Переможці українського та міжнародного open-call: Відкрите запрошення на участь у фестивалі дало можливість об'єднати найкращі роботи митців зі всього світу та України. Колажі приїхали до Києва з Італії, Сингапуру, Мексики, Австралії, Канади, Іспанії та інших європейських країн.

CUTOUT COLLAGE ART PROJECT - це унікальний артпроєкт, який розкриває можливості колажу в сучасному мистецтві. Філософія колажу полягає в творчому змішуванні і переосмисленні вже існуючих образів та реалій, щоб створити новий внутрішній наратив. Роботи відображають глибокий розуміння сучасності та розширюють сприйняття мистецтва.

Фестиваль виходить за межі стандартних галерейних виставок. Галерея Le Bonheur Est Dans L’Instant в Парижі, заснована Ксав’є Грасом, надає платформу художникам, які прагнуть поділитися своєю творчістю, незалежно від фінансових можливостей. ЦСМ М17 в Києві, зокрема, прагне навчати, надихати та інтегрувати українське мистецтво в світовий контекст.

Виставка ставить питання свободи у сучасному світі, зокрема в Україні, де відчуття свободи існує поряд із війною та геополітичними змінами. Форма колажу використовується як інструмент для висловлення особистого сприйняття свободи кожним художником, який має важливе значення для розуміння сучасних реалій та їх впливу на мистецтво і суспільство загалом.

ДАТИ ТА ЧАС

Ми з радістю запрошуємо вас на фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL KYIV-PARIS 2023 де ви зможете насолодитися креативними творами митців з усього світу!

 

Париж – Le Bonheur Est Dans L’Instant: 
Дати виставки: 8 вересня - 24 вересня 2023 (вхід вільний)
Адреса: 72 rue Amelot, 75011, Париж
Графік роботи галереї: вівторок - неділя, 15:00 - 20:00

 

Київ – ЦСМ М17: 

Відкриття: 15 вересня о 18:00 (вхід вільний)
Дати виставки: 15 вересня - 29 жовтня 2023
Вхідний квиток: звичайний 100 грн; пільговий 50 грн
Адреса: вул. Антоновича 102-104, м. Київ
Графік роботи: вівторок - неділя, 11:00 - 20:00 (понеділок – вихідний)

ТЕМА: СВОБОДА

З 2015 року ряд неурядових організацій лібертаріанського спрямування — американський аналітичний центр Інститут Катона (Cato Institute), канадський центр Інститут Фрейзера (Fraser Institute) і німецький Фонд Фрідріха Науманна (Friedrich Naumann Foundation) — проводять глобальні дослідження соціальних, політичних та економічних процесів і щорічно складають рейтинг країн світу за Індексом свободи людини (Human Freedom Index). Цей індекс розраховується на підставі оцінювання широкого кола показників, що репрезентують рівень свободи людини в основних сферах її життєдіяльності — вони групуються за наступними 12-ма позиціями:

верховенство права;
безпека та захист;
свобода пересування;
свобода віросповідання;
свобода асоціацій і громадянського суспільства;
свобода висловлювання та доступу до інформації;
свобода вибору ідентичності та особистих відносин;
розміри уряду;
якість функціонування юридичної системи та захист права власності;
доступ до стабільної валюти;
свобода міжнародної торгівлі;
регулювання бізнесу, праці та кредитування.

У 2020 році Україна зайняла в цьому рейтингу 110 місце з індексом 6,45, лише на один щабель випередивши Індію — країну, котра за даними міжнародної правозахисної групи Walk Free є абсолютним (анти)лідером за кількістю населення, що живе в умовах сучасного рабства (7 989 000 людей станом на 2018 рік), під поняття якого підпадають, зокрема, кабальна та примусова праця, використання праці дітей, примусові шлюби тощо.

Усі факти та цифри свідчать, що офіційне скасування рабовласництва, яке на українських теренах, приміром, сталося ще у 1861 році, було не годне викорінити рабство як явище. Це усвідомлення, своєю чергою, вкотре актуалізує питання про природу рабства та про сутність поняття «свобода». Чи спроможні ми взагалі «звільнитися»? З одного боку, можна зауважити, що людина невільна онтологічно. Філософ Луцій Анней Сенека (IV ст. до н.е.), шукаючи альтернативи рабовласницькому устрою, доходив висновку: усі ми є рабами — фортуни, вад та власних страхів.

А в основі теорії суспільного договору, яка оформилася в епоху Просвітництва, лежить переконання, що прагнення людини віддати частину своїх свобод в обмін на гарантію захисту певних прав є «природним станом» речей.

Проте не можна також забувати про бік зворотній: покладання відповідальності за відчуття несвободи цілком і повністю на індивіда та «онтологічні основи» може грати на користь механізму поневолення. Навіюючи, що те відчуття є наслідком особистих психологічних проблем, «не пропрацьованих травм» абощо, владний дискурс відвертає увагу від соціально-політичних реалій, що встановлюються та регулюються державною системою. А декларуючи тотальне звільнення та закріплюючи його законодавчо, породжує симулякр свободи, в умовах якого може видаватись недоцільним боротися проти все ще об'єктивно наявного поневолення.

Тож в якій мірі відчуття несвободи є «органічним» людській природі, а в якій — залежить від зовнішніх факторів? Сьогодні ми хочемо дослідити це питання засобами мистецтва, показуючи відчуття свободи представників і представниць 110-го місця (Україна) у рейтингу Індексу свободи 2020 року.  У рейтингу 2021 року, Україна піднялася на 98-му позицію.  Сусідня країна агресор тим часом опускається у рейтингу зі 115-місця (2020) на 126-те місце (2021). Які показники зараз? Як вплинула війна в Україні на наше існування та відчуття свободи в середині країни та в порівнянні з іншими? Як свободу відчуваєш ти, де б ти не був? 

 

Дуалізм існування, зокрема дуалізм свободи й рабства у сучасному світі, який ми, митці та мисткині, відчуваємо нині особливо гостро, підштовхує нас до нового пошуку першопричин. А колаж, який вбачається нам одним з найбільш прогресивних та «нелімітованих» напрямів мистецтва, ми беремо у наших дослідженнях за головний інструмент.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Насичена програма активностей діятиме під час Фестивалю Колажу CUTOUT для всіх учасників та гостей. Ця програма допоможе глибше зануритися в світ сучасного колажу та отримати унікальний досвід спілкування з відомими митцями та експертами цієї галузі.

Ось декілька заходів, які будуть доступні під час фестивалю:

Лекції: Висококваліфіковані спеціалісти та митці розкриють сучасні тенденції у мистецтві колажу, поділяться своїми досвідами та ідеями щодо цієї форми мистецтва.

Майстер-класи з колажу: Майстри колажу поділяться своїми навичками та секретами створення захоплюючих робіт. Учасники матимуть можливість навчитися технікам колажу від професіоналів.

Artist Talk: Ця форма спілкування дозволить гостям поставити запитання та обговорити творчий процес, ідеї та внутрішні мотивації митців, представлених на фестивалі.

Кіно-показ: Фільми присвячені сучасному колажу та мистецтву загалом. 

Ця різноманітна програма активностей розширить ваше розуміння сучасного мистецтва колажу, надасть можливість зустріти та спілкуватися з визначними особистостями цієї галузі, а також навчитися новим навичкам та технікам.

МИТЦІ

РЕЗИДЕНТИ CUTOUT STUDIO:

ВАЛЕРІЯ МІРОШНІКОВА 

ВІКТОРІЯ ОСТРЕНКО 

НАТАЛІЯ ОХМАН 

ЗЮ ПОБЕРЕЖНЮК 

ГАННА РУСЯВА 

АННЕТ САГАЛЬ 

КАТЯ СИТА 

ОЛЬГА СИТА 

МІЛА ЧЕПРАСОВА 

МАРІЯ ШАПРАНОВА

ЯРОСЛАВА ШКОЛЬНА

ГАННА ДЕНИСЕНКО 

МАРТА АНДРУСЕНКО

УКРАЇНСЬКІ ЗАПРОШЕНІ МИТЦІ:

САША ЧИЧКАН

ТІБЕРІЙ СІЛЬВАШІ

АНТОН ЛОГОВ 

ЯРОСЛАВ ВЛАСЮК

СВІТЛАНА ОСТРОВСЬКА

ОЛЕКСІЙ КОНДАКОВ

МАРІАННА МАСЛОВА

КАТЯ ЛІСОВА 

ОЛЕКСАНДР ЛЯПІН

ОЛЕКСІЙ МАЛИХ

МАКСИМ МАЗУР

CUTOUT LOVERS (UA):

АНГЕЛІНА ДАЦЮК

ОЛЕКСАНДРА КУЛІКОВСЬКА

ІРИНА ТАТАРЕНКО

ОКСАНА ТУРЕНКО

КИРИЛО АХТИМОВИЧ

ПЕРЕМОЖЦІ OPEN-CALL (УКРАЇНА):

АНАСТАСІЯ АНТОНЕНКО

ІРИНА БІЛОНІЖКА

КАТЯ БОНДАРЕЦЬ 

АННА ВЛАСЕНКО

ВАЛЕРІЙ ВОЙТЕНКО

АНАСТАСІЯ ГЛІВІНСЬКА

МАРІЯ ГУМЕЦЬКА

МИКОЛА ДЖИЧКА

РАДИСЛАВ ДЗЮБА

АРТЕМ КАРАСЬ

ЛЕСЯ КОВАЛЬЧИШИН

ЄВГЕНІЯ КОГАН

ЄВГЕНІЯ КУПЧАН

ОЛЕНА ЛЕБЕДЄВА 

ЯНА МАКУХ

ОЛЕНА МОРОЗОВА

ДМИТРО ПЕТРИНА

НАТАЛІЯ САВІНА

МАРІАННА СТОРОЖЕНКО

ІРИНА ТАРАШКЕВИЧ

ОКСАНА ЧЕПЕЛИК

ТЕТЯНА ШИНДЯПІНА 

ЮЛІЯ ШУЛЬГА

ЮЛІЯ ТУДАН 

ФРАЦУЗЬКІ МИТЦІ (ВИСТАВКА ПАРИЖ):
АДЕЛА ЛОРІНЧ

КЛЕР КОРНЕ

ЄВА БУССАРТ

МАРТА ДЖАНІК (PL)

ПАТРІС УГЕР

П'ЄР МЕР'ЄН

МІЖНАРОДНІ ЗАПРОШЕНІ МИТЦІ:

МАРІАНЕЛІ АНАСТАСІДУ (ГРЕЦІЯ)

ЕЛЛІСОН ЕНН (США)

ДЖЕРОНІМО БАТІСТА РОЗА ХАВЕЙРО (ПОРТУГАЛІЯ)

ПАОЛА ДЕКРОЗ (ІСПАНІЯ)

МАЙКЛ ДЕ САТТЕР (США)

МАЇТЕ ДЖЕЙН (БЕЛЬГІЯ)

DOES (НІДЕРЛАНДИ)

РЕБЕКА ЕЛІЗЕГІ (ІСПАНІЯ)

РІКАРДО МІГЕЛЬ ЕРНАНДЕЗ (КУБА)

ДЖЕЙК КЕННЕДІ (БРИТАНІЯ)

КЛАЙВ НАЙТС (США)

КІКЕ КОНГРЕЙНС (ПЕРУ)

ПЕТАР КРАС (СЕРБІЯ)

МОРГАН ДЖЕССІ ЛАППІН (США)

МАРІСА МАЕСТРЕ (ІСПАНІЯ)

СІМАО МАТОС (ПОРТУГАЛІЯ-ІСПАНІЯ)

ТОМАС ОРРЕГО (ПЕРУ)

МЕРСЕДЕС САНЧЕЗ (МЕКСИКА)

КАРЛОС СОТО (МЕКСИКА)

ДЖУЛІЯ ВОЛОНЦ (США-ЛАТВІЯ)

ПЕРЕМОЖЦІ OPEN-CALL (СВІТ):

САРА БЕЙКЕР МАХАЛІК (США)

ДАРІЯ БІР (КАНАДА)

ДЖЕРОМ БЕРТРАНД (КАНАДА)

ДАФНА ЕПСТЕЙН (США)

НОРА ФАБІАН (УГОРЩИНА)

САРА СІЛЬВІЯ ФЕРРУЧЧІ (ІТАЛІЯ)

ФЛОРА ЖОРЖУ (АВСТРАЛІЯ)

ПІМ ВАН ХАУСЕЛІНГ (НІДЕРЛАНДИ)

МЕРСЕДЕС ДЖОНС (США-ІСПАНІЯ)

КЛАУДІЯ КЛЯЙН (НІМЕЧЧИНА)

ЖОЗЕФІН ЛАШАПЕЛЬ (КАНАДА)

СТЕФАНІЯ ЛАЦІ (ГРЕЦІЯ)

РОЗАЛІ МАСКУРІ (СИНГАПУР) 

БЕА МОНТЕРО (ІСПАНІЯ)

ДЖО ПАНКОВСКІ (США)

АМАНДІН ПАРЛАНЖ (ФРАНЦІЯ)

КАРЛО П’ЄТРАСАНТА (ІТАЛІЯ)

ХАННА ПУГАНЕНТРАМ (СИНГАПУР)

МАРІ В. РЕКАЛЬД (НІМЕЧЧИНА)

ВАЛЕНТИНА ШАЙКО (БІЛОРУСЬ-ПОЛЬЩА)

МУХАММАД ЗУЛФАДЛІ БІН АБДУЛ МАНАП (СИНГАПУР)

КАТЕГОРІЇ

Maria Shapranova Collage

АНАЛОГ

Аналоговий колаж, скетчбук – створений з паперу, змішані медіа (тобто з використанням фарби, картону, ниток, тканин, обгорток тощо).

Ziu Poberezhniuk collage

ДІДЖИТАЛ

Цифровий колаж – створений на

будь-якому цифровому носії (Photoshop, мобільний редактор).

Annete Sagal Collage

АНІМАЦІЯ

Анімація та відео колаж – може бути

як паперова (stop motion), так і цифрова (Photoshop, мобільний редактор).

bottom of page