top of page

КОЛАЖ В НАШІ ДНІ


Надалі сфера колажу розширюється, зливаючись з такими формами як енвайронмент, ассамбляж, діджитал коллаж. До колажу близька техніка конструкції, що представляє собою комбінації різних матеріалів в просторі. Колаж також використовувується в кіно. Естетика колажу - це естетика фрагмента реальності, включеного в контекст твору мистецтва і наділеного в ньому новим образотворчим або символічним змістом. Багато молодих митців продовжують працювати з мистецтвом колажу. Це власна мова, специфічний спосіб мислення, бачення та буття. Гібридне мистецтво та мислення є основою того, як працює сучасна естетика.


У 1992 році у Франції була створена перша європейська організація, що об'єднала митців-колажистів, спочатку під іменем Collectif Amer, перейменувавшись пізніше в Artcolle. Вона має більш 500 виставок, присвячених мистецтву коллажа, включаючи Salon du Collage Contemporaine, що щороку відбувається в в Парижі з 1993р. Також, вона є засновником першого музею, присвяченого мистецтву колажу, що розташовано в Племеті.


Сьогодні ми, молоді й завзяті митці України, що працюють в техніці колажу, відкриваємо нову сторінку, на якій прагнемо заявити про себе започаткувавши перший в Україні фестиваль колажу «CUTOUT», отримуючи можливість демонструвати власні роботи на найкращих арт-майданчиках Києва. І це вже перший крок до відкриття галерей, що будуть представляти це сучасне й мультідисциплінарне мистецтво, і можливо, колись виникне музей Українського колажу, а історії і роботи до цього музею в нас знайдуться.


ЩО ДЛЯ НАС КОЛАЖ


Слово колаж походить від французького collage - «наклеювання». Ми приклеюємо шматочки паперу, тканини, журнальних чи газетних вирізок на папір за всіма законами композиції та створюємо витвір мистецтва.


Багато колажистів зізнаються, що почали свій шлях в мистецтві через арт-терапію, тому що колаж - це автопортрет і наше головне завдання - навчитися розуміти його «мову». Тоді він стає для нас чудовим інструментом для самопізнання.


Коли ми збираємо для колажу зображення, це відбувається не просто так: у вирізках з журналів і газет відображаються якісь частини нас самих. Наші бажання, мрії, страхи або давно забуті потреби... Це метафора нашого життя!

Це є наша історія і, власне, наші почуття.


Що відчуваєш ти? Яка твоя історія творіння? Що для тебе є мистецтво колажу?


Comments


bottom of page