top of page

ДІДЖИТАЛ КОЛАЖ


Цифровий (діджитал) колаж є аналогом звичайного колажу, але його створення ґрунтується на використанні технологій. Його називають формою графічного мистецтва, яка використовує віртуальні зображення та текстури з різних джерел, складені в одне ціле зображення.


Технології практично захопили сучасне суспільство і зараз є невіддільною частиною повсякденного життя. Що стосується світу мистецтва, як і для будь-якої іншої галузі, існує два типи людей: ті, хто сприймає роль технології у світі мистецтва, і ті, хто її відкидає.


У своєму творі "Мистецтво в цифрові часи: від технологій до інструменту" Бенджамін Уейл звернув увагу на той факт, що завдяки технологіям мистецька сцена сильно змінилася. У минулому тих, хто використовував технології у своїй роботі, вважали меншиною через те, наскільки дорогими й рідкісними були технологічні ресурси; однак сьогодні «цифрові технології пронизали всю культуру, масово виробляються і, отже, стають легкодоступними для кожного, включаючи митців».


Будемо вважати, що комп'ютер функціонує як ідеальний інструмент для колажу, приписуючи візуальну рівність зображенням з різних джерел, ставлячи їх у спільний контекст один з одним. Мистецтво цифрового колажу дозволяє художнику та глядачеві не обов'язково уникати реальності, а формувати власні погляди на неї та створювати власні інтерпретації, щоб вони могли ділитися своєю унікальною перспективою світу з іншими.

Postcards by THE MOMENT COLLAGE | digitalSTOP MOTION. ЗУПИНКА РУХУ.


Це техніка анімації, завдяки якій фізично маніпульований об'єкт рухається самостійно. Об'єкт переміщується на невелику відстань, що фіксується окремо зробленими кадрами, створюючи ілюзію руху, коли серії кадрів відтворюються як безперервна послідовність.


Задовго до появи сучасної анімації, люди прямо з епохи палеоліту поступово прогресували через ігри в тіні, ляльки, фліп-книги, чарівні ліхтарики, камери-обскуру, китайські магічні дзеркала та калейдоскопи для імітації руху для розваг. Технологічні досягнення в 19-20 століттях створили бум у кіноіндустрії зробили сучасну анімацію можливою. Лише після більш ніж 3-х десятиліть вдосконалення техніки Stop motion моглр стати самостійною формою мистецтва само по собі.


Є безліч варіантів цієї техніки. Лінн Томлінсон, відома своїм процесом «живопису» глиною на склі, при якому тонкий шар пластилінової глини тонко розстеляють на рівній поверхні, а потім переміщують, кадр за кадром, для створення живописного вигляду. «Живопису» кольоровою моделюючою глиною на світлому столі Томлінсон нагадує рідинні масляні картини та вітражі з ніжними і, здавалося би, невимушеними переходами від одного кадру до іншого.


Вільям Кентрідж, використовує один аркуш, щоб малювати вугіллям як ключовий кадр, на якому він вибірково робить ескізи та стирає, щоб зобразити нерівні рухи часу та змін. Весь процес зафіксовано на плівці та експонується разом із готовими творами мистецтва. Ця методика забезпечує досягнення палімпсесту (грецьке - пергамент, на якому стерли первісний текст, а поверх нього написали новий), який намагається стверджувати, що те, про що не можна заявити, а отже, забувається або частково запам'ятовується, але а все ж таки присутнє.


Є багато митців, що працюють у цій техниці, такі як Тала Мадані, Сунь Сюнь, Наталі Джурберг, Марта Колберн, Кірстен Лепоре, кожен з них використовує свої матеріали та теми, але вважає за можливе виразити себе в Stop Motion.
Text: Elena Budnik

Visual Design/Editorial: Annete

Comments


bottom of page