top of page

Час та місце: 2-31.12.2022

Національний Музей Голодомору-Геноциду
Київ, вул. Лаврська, 3
Чт-Нд: 10-18:00

Програма виставки:
02.12 (пт) / 17-19:00 – Відкриття виставки
08.12 (чт) 16-17:00 – Екскурсія виставкою від Аннет Сагаль
10.12 (сб) / 15-17:30 – Воркшоп з колажу «Українська Спадщина» з Катею Ситою
31.12 (сб) – Закриття виставки

HOLODOMOR ENG.png
CUTOUT black

Відвідати виставку у віртуальному просторі
Зараз виставка продовжується онлайн. Подивитися її можна з будь-якої точки планети.
Завантажуйте на смартфон додаток Baroque Gallery – віртуальну галерею аби переглянути виставку «ПАРАЛЕЛІ».

Про захід


Сучасний світ заливається похмурими фарбами – злочини російської федерації заподіяні Українському народу – неосяжно болючі. Мережею, наживо, розносяться новини війни 21 сторіччя. Мережею, наживо, росія скоює геноцид Українців.

Сьогодні Українці переживають такий травматичний досвід на паралелі з пам’яттю своїх предків про минулі історичні події України – репресії, Голодомори, один з яких 1932-33 років. Голоси сміливості, які попри страх знущань та жахливої смерті, донесли до нас факти та свідчення про Голодомор в Україні – сьогодні вони звучать гучніше!  

 

Пам'ять про Голодомор – це більше, ніж спогади травматичних та трагічних подій минулого. Її завдання – стимулювати сумління, спонукати до дії, до протистояння сучасним ризикам і проявам геноциду. Активне пам'ятання потребує до певної міри аналітики. Заглиблення  у перебіг подій, персоналізації, рефлексії – всього того, що прийнято називати “переосмисленням”.
Місія Музею – обґрунтувати необхідність та залучити якомога ширшу аудиторію до процесу активного пам'ятання. Для цього ми шукаємо нові та нетипові форми репрезентації теми. 

 

Одним із інструментів для репрезентації теми Голодомору цьогоріч було обране використання художньої форми колажу.

Колаж – це візуальний метод, що передбачає зіставлення та компонування змістів, фактур, форм. 

Виставка «Паралелі» від CUTOUT COLLAGE – це серія колажів, виконаних митцями, як рефлексія й осмислення історії Голодомору в контексті сучасної визвольної війни та пошук схожостей і відмінностей історичних подій початку 1930-х років та 2022 року. 

 

Національний Музей Голодомору-Геноциду дбайливо відкриває доступ до цифрових матеріалів своїх архівів митцям-колажистам для творчого осмислення. В експозиції буде представлено аналоговий та діджитал колаж від резиденток CUTOUT COLLAGE STUDIO, спільноти CUTOUT LOVERS та переможців відбору OPEN-CALL. 

 

Мета колаборації: дослідження, роздуми та проявлення емоцій через колаж; бачення паралелі претензій і злочинів «російської імперії» по відношенню до українців, а також оборона та непідкореність, яку провадили та провадять українці у відповідь. Зіставити, порівняти та провести паралелі між подіями 1932-33 та 2022 років. Привернути увагу широкої аудиторії та залучити її до переосмислення та аналізу геноциду ХХ ст. та геноциду, який відбувається сьогодні.

Засновниці CUTOUT COLLAGE FESTIVAL та кураторки проєкту

Аннет Сагаль, Катя Сита, Ольга Сита

 

Співробітниці Національного музею Голодомору-геноциду

Яна Гринько, Марина Богуш – кураторки проєкту (експозиційно-виставковий відділ)

Ольга Юрчук – комунікаційниця проєкту
Михайло Костів – завідувач інформаційно-видавничого відділу
Вікторія Односум – дизайнерка

Учасниці виставки:

Резидентки CUTOUT STUDIO

Валерія Мірошнікова, Віка Остренко, Наталія Охман, Зю Побережнюк, Аннет Сагаль, Катя Сита, Ганна Русява, Марія Шапранова. 

 

Учасниці спільноти CUTOUTLOVERS

Єва Гольц, Ангеліна Дацюк, Анна Кузнєцова, Олександра Куліковська, Катя Лісова, Марина Сілякова, Ксенія Туренко, Міла Чепрасова, Ярослава Школьна. 


Переможниці OPEN-CALL

Лія Адам, Валерія Бойко, Ярослава Гузь, Марія Гумецька, Ганна Денисенко, Єлізавета Літвіненко, Ірина Татаренко, Олена Ушакова.

bottom of page