top of page

«На території ритму» - Наталія Охман та Петро Чекаль

Час і місце: 11.09.2021, 16:00 – 23:00

 

Бар HVLV, вулиця Верхній Вал, 18, Київ, Україна

Фотограф: Руслан Сингаєвський

Про подію


Неможливо не помітити: у ХХ і ХХІ століттях темп життя людини значно прискорився порівняно з попередніми епохами. Типовим камертоном сучасного ритму нашого існування є міста – в одному з них зараз проходить ця виставка.

 

Потрапляючи на «територію ритму», людина мимоволі вступає в унісон з внутрішніми біоритмами міста, вливається в його потоки і поглинається цими потоками, стаючи негідним розрізняти рух частинок навколо себе. По-справжньому відчути це можна, лише «вирвавшись» із ритмів міської культури і віддавшись підхопленню ритмів, які кардинально відрізняються – наприклад, ритмів природи. Подібною «протидією» регульованим капіталістичним порядком ритмам міст стали епідеміологічні інциденти COVID-19, які за півтора року змусили свідомість сучасного громадянина сповільнитися. Хоча чи зміни настільки «тектонічні», що їх спричинили ці події?

 

У всьому цьому масштабному контексті виникла специфічна концепція аналізу сучасних просторів – «аналіз ритму» Анрі Лефевра. Здійснити цей аналіз і відобразити всі численні міські потоки в одному листі можливо лише через порівняння і у випадку «присутності» Гумбрехта в тому, що відбувається.

 

Для цього вуличний фотограф вирушає в місто – простір події, місце збігів, броунівського руху частинок, ритмів, розрізнених фрагментів історій. Його завдання — побачити ці фрагменти, відчути ритми обраної просторово-часової локації, вгадати ціле у фрагментах і переосмислити його — здійснити акт «виробництва простору», за словами того ж Лефевра.

 

Співавтор, у свою чергу, розбивав ціле на атоми, як Сальвадор Далі в «атомістичний» період своєї творчості. Він повертає художньому підходу природу первісного космогонічного хаосу, надаючи видимості невидимим хаотичним ритмам міста.

 

Як сучасний проект, який переживає мінливість сьогодення, ми не могли не долучитися до цієї виставки. Завдяки своїй ритмічній співпраці Петро та Наталія торкаються психологічних проблем, які є невід’ємною частиною нас. Ми настільки органічно це сприймаємо у своєму житті, що навіть не вважаємо це проблемою. Це стає помітно, коли ти змінюєш простір, якщо живеш моментом. Тільки фотограф і колажист можуть підійти так глибоко і філософсько-романтично, один фіксує момент, а інший фрагментує. - коментує CUTOUT.

__

Петро Чекаль – вуличний фотограф із Харкова, культуролог, музикант. Петро займається фотографією близько 7 років, з яких останній рік - виключно вулична зйомка. Він написав наукову статтю про вуличну фотографію.

Наталія Охман – колажиня з Києва. Активно займатися колажними практиками почала на початку 2020 року, приділяючи особливу увагу стосункам людини та світу. Фіналіст Миколаївського АРТ Week (2021), першого українського фестивалю колажного мистецтва Cutout Collage Festival (2021), резидент Cutout Collage Studio.

 

Виставка відбулася 11 вересня 2021 року в барі HVLV.

Київ, Верхній Вал, 18

HVLV Instagram

HVLV Bar
bottom of page