top of page

ОЛЬГА СИТА

Співзасновниця та кураторка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT
 

Народилась і мешкає в місті Києві, Україна.

В юному віці займалася живописом та академічним малюнком. У 2006 році отримала початкову художню освіту в Арт академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі.

У 2010 році здобула ступінь бакалавра мистецтвознавства, а у 2011-му – ступінь магістра дизайну інтер’єру та корпусних меблів в Київському національному університеті технологій та дизайну (КНУТД).

З 2011 по 2015 роки працювала приватним дизайнером інтер’єру, а з 2014 по 2015 паралельно викладала образотворче мистецтво в Центрі дітей та юнацтва «Шевченківець».

В артменеджменті з 2015 року – саме тоді розпочалася співпраця з українською художницею і скульптором Ліною Кондес у низці проєктів, як-от «Україно-латвійський арт-діалог» в Музеї історії Києва, «Жіночий арт-проект» у «Шоколадному будиночку».

 

Згодом професійні функції розширилися до кар’єрного менеджера Ліни Кондес, що передбачало широку аналітичну діяльність, безпосередню участь у розробці концепцій, а також контроль та організацію процесу реалізації проєктів. У цій кооперації світ побачив, зокрема, персональну виставку Ліни Кондес Hard Art у Центрі сучасного мистецтва М17 (2016), концептуальний проєкт Extraterrestrial Odyssey для 57-ї Венеційської бієнале (2017), проєкт Anthropogenic для Art Miami (2018), проєкт Three Thousand Years для персональної виставки Ліни Кондес в галереї Crossing Art у Нью-Йорку (2019).


У 2019 році працювала проєктним менеджером у ЦСМ М17 на четвертій експозиції проєкту міжнародної колаборації у сфері безпредметного мистецтва Big Circle та на фестивалі мистецтва і віртуальної реальності FRONTIER VR Art Festival.

У 2020 році закінчила «Школу куратора» Галереї «РА» при Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України.

З жовтня 2019 року як артменеджер співпрацює зі своєю сестрою, українською колажинею Катею Ситою. А у 2021-му виступала куратором персональної виставки колажів Киті Ситою «Крізь чужі обличчя» в Музеї історії Києва та стала співзасновницею українського арт фестивалю колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL разом з Аннет Сагаль та Катею Ситою.

На початку 2023 року, Ольга Сита починає створювати колажі та доєднується до резиденції в якості мисткині.

Окрім артпроєкту CUTOUT, зараз Ольга співпрацює з українськими митцями як кураторка та артменеджерка, надає консультації та викладає живопис в КПДЮ

ВИСТАВКИ

2024

- "Погляд у Себе", колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Freiluft Kunst Klub Berlin, Берлін, Німеччина.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Cafe Kyiv, Берлін, Німеччина.

2023

- «СВОБОДА» – CUTOUT COLLAGE FESTIVAL KYIV-PARIS 2023, ЦСМ М17, м. Київ, Україна та галерея Le Bonheur est Dans L'instant», м. Париж, Франція.

- «Діти Доктора Франкенштейна 2» - групова виставка колажу, White World Gallery,  Київ, Україна.

- «Генезис Буття» – колективка виставка колажу, CUTOUT, Порохова Вежа, Львів, Україна.

ТВОРЧІСТЬ

Мистецтво яке я створюю - ілюстрація мого «Я».
В моїх роботах кожен може відчути мій внутрішній світ, доторкнутись до мене зсередини навіть не зазираючи в мої очі. Я створюю роботу в стані спокою, мрій і тихих думок.
bottom of page