top of page
41-DSC_6091.jpg

МІЛА ЧЕПРАСОВА

Резидентка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT: Грудень 2022 - Сьогодні

Міла народилась в 1988 році в місті Запоріжжя, Україна. Живе і працює в Києві. Все життя Міла мала різноманітні творчі захоплення. Вона усвідомлювала, що хоче працювати та розвиватись в креативній або культурній сфері. Але обставини склались інакше, у 2010 вона отримала вищу технічну освіту в Запорізькій державній інженерній академії, продовжуючи вести активне культурне життя в стінах ВУЗу. Насправді її там більше цікавило воно, ніж навчання. Після закінчення продовжувала думати над тим, в якому з креативних напрямів могла б себе реалізувати.

 

В 2011 році у дівчини сформувалось розуміння, що їй цікава саме художнє мистецтво. Але поки не побачила як це можна реалізувати, залишивши малювання на рівні хобі.

У 2012-2013 рр навчалась в академії «Крок» на спеціальності «Комп'ютерна графіка та дизайн». Міла отримала знання в графічному дизайні, основах академічного малюнку, живопису та базові знання по кодуванню. Останнє їй виявилось також до снаги, й на той момент в Запоріжжі це виглядало більш перспективним напрямком. Тож, з 2013 по 2018 пішла працювати в ІТ.

 

У 2016 Міла переїхала до Києва. Тут, на одній з вечірок, опинилась в оточені митців та креативних людей. Вона зрозуміла, що Київ - це місто багатьох можливостей.

Через два роки, у 2018 вона стикнулась з вигоранням. Взяла паузу, щоб перепочити, але її винесло в депресію. Почала знову малювати, бо в той період не змогла інакше. В 2019 році Міла познайомилась з київською кураторкою Дашею Біленко, та почала більш усвідомлений художній шлях. Далі вона активно розвивається, навчається, бере участь у виставках.

 

У 2019 і 2021 закінчила два курси в школі сучасного мистецтва Вікторії Бурлаки за підтримки Інституту проблем сучасного мистецтва.

 

Зараз Міла розвивається в напрямку сучасного концептуального мистецтва, постійно експериментуючи з різними медіа, завжди фокусуючись на концепції. Для неї медіа - лиш метод реалізації задуму.

У 2022 році створила дві воєнні серії, зараз працює над наступною.  Має на своєму рахунку, серед інших, дві виставки в музеях, дві персональні виставки.

ВИСТАВКИ

2024

- "Погляд у Себе", колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Freiluft Kunst Klub Berlin, Берлін, Німеччина.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Cafe Kyiv, Берлін, Німеччина.

2023

- «СВОБОДА» – CUTOUT COLLAGE FESTIVAL KYIV-PARIS 2023, ЦСМ М17, м. Київ, Україна та галерея Le Bonheur est Dans L'instant», м. Париж, Франція.

- «Діти Доктора Франкенштейна 2» – колективка виставка колажу, Центр Сучасного Мистецтва White World, м. Київ, Україна.

- «Генезис Буття» – колективка виставка колажу, CUTOUT, Порохова Вежа, Львів, Україна.
- «Я і Війна» – колективна виставка колажу, присвячена рефлексії на російсько-українську війну 2022-23 року, Музей Історії міста Києва, Київ, Україна.
- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, TUFA, м. Трір, Німеччина.

- «Planet Love 3.0» – Український колаж, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, IMAGURU CLUB, м. Мадрид, Іспанія.

2022

- «Одне життя», кафе Проєкт, співпраця з арт-менеджеркою Ярослава Крамаренко, м. Чернігів, Україна.

- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Ukrainian Culture Center, м. Тель Авів, Ізраїль.
- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Національний Музей Голодомору-геноциду, м. Київ, Україна.

- «Art Through War» колективна виставка та аукціон, Urbun space 500, м. Київ, Україна.

- «Генезис буття», благодійна виставка колажних постерів, галерея Beyond Limits, організація CUTOUT, м. Берлін, Німеччина.
- «KAOS» IV Міжнародний Фестиваль Колажу, Вулична Галерея Мергенталер, м. Крань, Словенія.
- «Supernova. Art of Ukraine», колективний проєкт «Mur inamovible», Basel Art Center, Куратори: Анна Луговська, Анна Аветова, м. Базель, Швейцарія.2022 – 2022 – «Відрізки життя», колективна колажна виставка, CUTOUT LOVERS, Художня галерея КОНСХУ «Митець», м. Київ, Україна.
2022 –«Річ із внутрішнього простору», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, кураторка — Вікторія Бурлака, м. Київ, Україна.

 

2021

- «Нетрі», арт-бар Ангар, кураторка — Даша Біленко, м. Київ, Україна.

- «SUNNY MOOD», музей-майстерня І.П. Кавалерідзе, кураторки — Таня Василенко, Тетяна Бас, м. Київ, Україна.

- «Мистецтво як життя, життя як мистецтво», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, кураторка — Вікторія Бурлака, м. Київ, Україна.

 

2020

- «Час 0», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, куратори — Вікторія Бурлака та Антон Логов, м. Київ, Україна.

- «Країна чудес», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, кураторка — Вікторія Бурлака, м. Київ, Україна.

ТВОРЧІСТЬ

Екологічне спілкування і взаємодія із собою та іншими людьми, повага і недоторканність особистих кордонів іншої людини надважлива тема для мене, про яку я не можу не думати і яка мене постійно тригерить. 

В школі я стикнулася з булінгом.  Мати застосовувала до мене травматичні методи виховання, намагалась виростити зручною, а не піклуватись і довіряти собі. Коли мені було 13, вона померла. 

В подальшому моєму дорослішанні постійні порушення моїх кордонів зі сторони деяких близьких кожного разу повертали дитячі травми.

Меншовартість - ще один напрямок над яким я працюю, як мисткиня і як людина.  Подібні проблеми я часто спостерігаю в українському суспільстві. Це робить мій досвід не унікальним, але дуже важливим. Я рада, що маю змогу говорити про це і пропрацьовувати ці теми у своєму мистецтві. 

bottom of page