top of page

МІЛА ЧЕПРАСОВА

Резидентка CUTOUT COLLAGE STUDIO: Грудень 2022 - Теперішній час
 

Міла народилась в 1988 році в місті Запоріжжя, Україна. Живе і працює в Києві.

Все життя Міла мала різноманітні творчі захоплення. Вона усвідомлювала, що хоче працювати та розвиватись в креативній або культурній сфері. Але обставини склались інакше, у 2010 вона отримала вищу технічну освіту в Запорізькій державній інженерній академії, продовжуючи вести активне культурне життя в стінах ВУЗу. Насправді її там більше цікавило воно, ніж навчання. Після закінчення продовжувала думати над тим, в якому з креативних напрямів могла б себе реалізувати. В 2011 році у дівчини сформувалось розуміння, що їй цікава саме художнє мистецтво. Але поки не побачила як це можна реалізувати, залишивши малювання на рівні хобі.

У 2012-2013 рр навчалась в академії «Крок» на спеціальності «Комп'ютерна графіка та дизайн». Міла отримала знання в графічному дизайні, основах академічного малюнку, живопису та базові знання по кодуванню. Останнє їй виявилось також до снаги, й на той момент в Запоріжжі це виглядало більш перспективним напрямком. Тож, з 2013 по 2018 пішла працювати в ІТ.

 

У 2016 Міла переїхала до Києва. Тут, на одній з вечірок, опинилась в оточені митців та креативних людей. Вона зрозуміла, що Київ - це місто багатьох можливостей.

Через два роки, у 2018 вона стикнулась з вигоранням. Взяла паузу, щоб перепочити, але її винесло в депресію. Почала знову малювати, бо в той період не змогла інакше. В 2019 році Міла познайомилась з київською кураторкою Дашею Біленко, та почала більш усвідомлений художній шлях. Далі вона активно розвивається, навчається, бере участь у виставках.

 

У 2019 і 2021 закінчила два курси в школі сучасного мистецтва Вікторії Бурлаки за підтримки Інституту проблем сучасного мистецтва.

 

Зараз Міла розвивається в напрямку сучасного концептуального мистецтва, постійно експериментуючи з різними медіа, завжди фокусуючись на концепції. Для неї медіа - лиш метод реалізації задуму.

У 2022 році створила дві воєнні серії, зараз працює над наступною.  Має на своєму рахунку, серед інших, дві виставки в музеях, дві персональні виставки.

Mila Cheprasova.PNG

EXHIBITIONS:

ПЕРСОНАЛЬНІ ВИСТАВКИ 

2022 – «Одне життя», кафе Проєкт, співпраця з арт-менеджеркою Ярослава Крамаренко, м. Чернігів, Україна.

2021 – «Нетрі», арт-бар Ангар, кураторка — Даша Біленко, м. Київ, Україна.

КОЛЕКТИВНІ ВИСТАВКИ 

2022 – «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Ukrainian Culture Center, м. Тель Авів, Ізраїль.
2022 – «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Національний Музей Голодомору-геноциду, м. Київ, Україна.

2022 – «Art Through War» колективна виставка та аукціон, Urbun space 500, м. Київ, Україна.

2022 – «Генезис буття», благодійна виставка колажних постерів, галерея Beyond Limits, організація CUTOUT, м. Берлін, Німеччина.
2022 – «KAOS» IV Міжнародний Фестиваль Колажу, Вулична Галерея Мергенталер, м. Крань, Словенія.
2022 – «Supernova. Art of Ukraine», колективний проєкт «Mur inamovible», Basel Art Center, Куратори: Анна Луговська, Анна Аветова, м. Базель, Швейцарія.2022 – 2022 – «Відрізки життя», колективна колажна виставка, CUTOUT LOVERS, Художня галерея КОНСХУ «Митець», м. Київ, Україна.
2022 –«Річ із внутрішнього простору», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, кураторка — Вікторія Бурлака, м. Київ, Україна.

2021 – «SUNNY MOOD», музей-майстерня І.П. Кавалерідзе, кураторки — Таня Василенко, Тетяна Бас, м. Київ, Україна.

2021 – «Мистецтво як життя, життя як мистецтво», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, кураторка — Вікторія Бурлака, м. Київ, Україна.

2020 – «Час 0», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, куратори — Вікторія Бурлака та Антон Логов, м. Київ, Україна.

2020 – «Країна чудес», Галерея інституту Проблем Сучасного Мистецтва, кураторка — Вікторія Бурлака, м. Київ, Україна.

Екологічне спілкування і взаємодія із собою та іншими людьми, повага і недоторканність особистих кордонів іншої людини надважлива тема для мене, про яку я не можу не думати і яка мене постійно тригерить. 

В школі я стикнулася з булінгом.  Мати застосовувала до мене травматичні методи виховання, намагалась виростити зручною, а не піклуватись і довіряти собі. Коли мені було 13, вона померла. 

В подальшому моєму дорослішанні постійні порушення моїх кордонів зі сторони деяких близьких кожного разу повертали дитячі травми.

Меншовартість - ще один напрямок над яким я працюю, як мисткиня і як людина.  Подібні проблеми я часто спостерігаю в українському суспільстві. Це робить мій досвід не унікальним, але дуже важливим. Я рада, що маю змогу говорити про це і пропрацьовувати ці теми у своєму мистецтві. 

bottom of page