top of page

КАТЯ СИТА

Резидентка CUTOUT COLLAGE STUDIO: Серпень 2021 - Теперішній час

Народилась в 1986 в Україні, у місті Києві. В дитинстві відвідувала заняття з живопису та академічного малюнку. У 2008 році отримала ступінь магістра фінансів у Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана (КНЕУ). З 2008 по 2011 роки працювала у сфері страхування. У 2011 році захопилась сучасним мистецтвом та благодійністю, брала участь в організації благодійного аукціону «Наші діти» за підтримкою аукціонного дому «Дукат». У 2013 році спільно з Костянтином Клімашенко та за підтримки галереї «Дукат» організувала другий благодійний аукціон «Наші діти», що відбувся в галереї «Триптих Арт». Лотами аукціону були твори відомих сучасних українських художників, таких як: О. Ройтбурд, А. Криволап, О. Животков.

K Syta.png

Перша робота під назвою New Inspiration була виконана у квітні 2018 року. Четверту роботу #5 Pain придбали наступного ж дня після створення. Вже у травні 2018 року Катерина взяла участь у єврейському артфестивалі в галереї «Дукат». У вересні того ж року дві роботи мисткині з'явились на міжнародній виставці жіночого мистецтва «Numeri esse: Ритми буття» у Музеї історії міста Києва. У квітні 2019 року роботи були представлені в Римі на артфестивалі Nuova primavera в галереї Palazzo Velli Expo.

На початку 2021 року відбулась персональна виставка колажів під назвою «Крізь чужі обличчя» в Музеї історії міста Києва. Розвиваючи арт кар'єру в Україні відчула потребу в просуванні колажу як мистецтва на артринку України. Це було поштовхом для Каті в березні 2021 року організувати разом з Аннет Сагаль та Ольгою Ситою CUTOUT- перший в Україні фестиваль сучасного колажу, де були представлені митці в напрямку колаж з 11 країн світу та України.
Влітку разом з Аннет Сагаль та Ольгою Ситою відкрили першу в Україні майстерню для колажистів CUTOUT COLLAGE STUDIO.

EXHIBITIONS:

2022 – «Planet Love» – Український колаж, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, арт студія El Sitio S, м. Мадрид, Іспанія.
2022 – «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору Ukrainian Culture Center, м. Тель Авів, Ізраїль.

2022 – «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Національний Музей Голодомору-геноциду, м. Київ, Україна.

2022 – «Відрізки життя», колективна колажна виставка, CUTOUT LOVERS, Художня галерея КОНСХУ «Митець», м. Київ, Україна.

2022 – «Planet Love», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2022 – Групова виставка «Український Колаж», Хмельницький Обласний Художній Музей, куратор Олег Василенко, м. Хмельницький, Україна.
2021 – «Помаранчевий», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Третя колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Друга колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Виставка в рамках Фестивалю нової української культури «СПАЛАХ», Арт Завод Платформа, м. Київ, Україна.
2021 – Відкриття майстерні колажу, колективна виставка резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Групова виставка «Український колаж», Мистецький арсенал, в рамках Міжнародного фестивалю «Х Книжковий Арсенал», м. Київ, Україна.
2021 – Колективна виставка українських колажистів «Мистецтво не вічне», першого в Україні фестивалю сучасного колажу «CUTOUT» в Галереї РА, м. Київ, Україна.
2021 – Персональна виставка колажів «Побачене серцем», ресторан "Tres francais", програма французької весни, Київ, Україна.
2021 – Групова виставка колажів «Колажні історії» в Галереї ДіА, м. Дрогобич, Україна.
2021 – Персональна виставка колажів «Крізь чужі обличчя», Музей історії міста Києва, м. Київ, Україна.
2020 – One Day After, Музей історії міста Києва, м. Київ, Україна.
2019 – Артфестиваль «Nuova primavera», галерея Palazzo Velli Expo, м. Рим, Італія.
2018 – «Numeri esse: Ритмі буття», Музей історії міста Києва, м. Київ, Україна.
2018 – ArtWeCan, фестиваль єврейського мистецтва, галерея «Дукат», м. Київ, Україна.

Кожен рік я все більше захоплювалась сучасним мистецтвом, а галереї стали частиною мого життя.
Знаковим став 2014 рік, коли я почала свою справу, відкривши KS Design Studio з пошиття одягу. Справа дала мені зрозуміти, що я хочу ще більше часу приділяти творчості. Мене завжди переповнює безліч емоцій, які я і вкладаю у свої колажі. Мої інструменти – шматки тканин, кольори, фактури. З них створюється композиція думок та відчуттів.
bottom of page