top of page
photo julia sonata 2_edited.jpg

ЮЛІЯ СОНАТА

Резидентка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT: Березень 2024 - Сьогодні

 

Народилась в Криму, Україна. Зараз живе в Потсдамі, Німеччина.

У 2007 році отримала вищу освіту на факультеті іноземних мов в Севастопольському національному технічному університеті.

 

У 2012 році почала професійно займатися фотографією, працювала в сімейній фотостудії в Севастополі. У 2013 році переїхала з Севастополя до Євпаторії і відкрила там власну фотостудію. Займалася комерційною портретною фотографією.

Паралельно почала займатися проєктною фотографією, через яку можна було б доносити до глядача свій світогляд. Так зʼявились проєкти "My Room - My Rules" про внутрішній світ підлітків через погляд на кімнати, в яких вони живуть, та "Творець", проєкт-синергія з поетесою підлітком про портрет людини через її руки.

Влітку 2016 року стався переїзд з Криму до Одеси.

В 2019 році зробила фотопроєкт “В Пошуках Форми”,  про людей різних професій для журнала “LaBoussole”.

 

Наприкінці 2019 року почала працювати над проєктом "Всесвіт 2.0", про приховану суперсилу звичайних підлітків, про їхню вразливість і силу, мрії та невдачі, про вік, у якому все починається. Цей проєкт тривав 2 роки і в 2021 році завершився онлайн-книгою, де можна було прочитати інтерв'ю з 20 героями віком від 13 до 17 років, а також побачити їхні портрети. 

 

З грудня 2021 року почала експериментувати з аналоговим колажем, що відкрило нові горизонти в мистецтві. 

Після початку повномасштабного вторгнення переїхала до Німеччини. 

У червні 2022 зробила проєкт-інсталяцію “HOME” (колаж і фотографія) про ефемерність відчуття безпеки та стабільності. Проєкт, який ставив питання “де мій дім і що взагалі це слово для мене означає?” (арт спілка WagenBurg, Потсдам, Німеччина). 

 

З березня 2022 року працює координаторкою українських проєктів в ProjektHaus INWOLE e.V, де створила простір для українських підлітків “Teen Spirit”, мета якого допомагати юнакам адаптуватися в нових реаліях. В рамках цього проєкту Юля окрім всього проводить воркшопи по колажу, фотографії і створенню короткометражних фільмів.

У січні 2024 році виступала куратором мультимедійної виставки юнацької творчості “Mind Capture” у конференц-залі INWOLE (Потсдам), а потім в берлінському хабі “UA Nest”. 

З листопада 2023 року є також кураторкою проєкту “СУМНІ”, де разом з підлітками і тʼюторами різних дисциплін (психологія, сценарна справа, анімація, саунд дизайн, тощо) вони роблять короткі анімаційні фільми на психологічні теми. 

 

В Берліні та Потсдамі Юля приймає участь у різноманітних благодійних арт маркетах, проводить воркшопи, фотодокументує і освітлює діяльність проукраїнських організацій, таких як ‘“VITSCHE”, “Gemeinsam4Ukraine”

У лютому 2024 році приймала участь у колективній арт інсталяції “JOLKA” від UCC Berlin для проєкту “КАФЕ КИЇВ” з колажем “Революція”.

 

На початку 2024 року стала резиденткою українського арт проєкту CUTOUT COLLAGE 

ВИСТАВКИ

2024

- "Погляд у Себе", колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна

- Групова виставка візуального мистецтва "JOLKA" від UCC Berlin для події "CAFE KYIV" - Берлін, Німеччина.

Персональні виставки

 

2022

- Персональна виставка фотографії та колажів "HOME" - арт-простір "WagenBurg" - Потсдам, Німеччина

 

2016

- Персональна фотовиставка "Творець" - Галерея "Парк" - Севастополь, Україна.

 

2015

- Персональна фотовиставка "Моя кімната, мої правила" - "Фабрика" - Сімферополь, Україна

ТВОРЧІСТЬ

Колаж допоміг мені впоратися з тяжкими емоціями на початку війни.

Тоді мистецтво втратило для мене будь-який сенс. Але завдяки колажу я змогла трансформувати почуття у творчість. Колаж для мене це також спосіб спілкування з підсвідомістю, так я отримую відповіді на складні запитання.

bottom of page