top of page

«Генезис Буття» – групова виставка колажу

Дата та локація: 15-30.03.2023


Центр архітектури, дизайну та урбаністики – Порохова Вежа, Львів Україна
Спільно з Львівською Спілкою Архітекторів

Про проєкт
 

«Наука про людину полягає більше в знищенні помилок, ніж у виявленні істин.» – Сократ

 

Наша присутність на Землі щоденно дає нам вибір створювати чи руйнувати – себе та навколишнє середовище. Ми робимо стільки неусвідомлених речей, що рухають наше існування у той чи інший напрямок... Людина, як клітина цього світу, може його знищити або зародити найпрекрасніше у собі.

Чи задумувались ви, скільки вкладаєте в себе прекрасного або негативного за день? Потім наступний день і ще один після нього..? 

 

Відповідальність за те, що ми готові пускати в своє серце лежить на нас самих… Без цього наш світ не зміниться. Війна не зникне, якщо не зміниться наш вибір. Ми є клітинами, які здатні на глобальні зміни просто зробивши вибір: бути чи не бути відповідальним.

 

Звертаючи увагу на недоліки інших, розмірковуючи хто яким має бути, ми крадемо власний час на зародження та культивацію прекрасного в собі. Час минає і ми можемо просто не встигнути віднайти хороше всередині себе. Ця відповідальність лежить на нас, як за дії, так і за бездіяльність.


 

Проєкт «Генезис Буття» від CUTOUT COLLAGE – це осмислення митцями власного існування і цінностей через мистецтво колажу. Поки браві захисники боронять Українську землю, ми, митці, боронимо нашу культурну спадщину. Ми прагнемо змінювати власну і колективну свідомість нашого народу на краще, єднати її з представниками світових культур. 

 

Вперше цей проєкт було реалізовано у Липні 2022 року. Тоді благодійна виставка колажу пройшла у місті Берлін, Німеччина, де було представлено колажі резиденток київської майстерні CUTOUT та учасників спільноти CUTOUTLOVERS. У 2023, проєкт буде представлено у стінах Порохової Вежі у місті Львів, Україна та розширено для участі митців зі всієї України та з-за кордону.

Митці, представлені в експозиції проєкту:

CUTOUT COLLAGE STUDIO RESIDENTS

Лія Адам, Валерія Мірошнікова, Марія Шапранова, Віка Остренко, Наталія Охман, Аннет Сагаль, Катя Сита, Ольга Сита, Ганна Русява, Зю Побережнюк, Міла Чепрасова (UA).

 

CUTOUTLOVERS

Єва Гольц, Ярослава Гузь, Марина Сілякова, Оксана Туренко, Інга Гладун, Анна Кузнєцова, Ярослав Власюк (UA).

 

INVITED ARTISTS

Marisa Maestre (ES), Max-o-Matic (ES), Richard Vergez (CU-USA), Laura Weiler (USA), Олександр Ляпін, Олександр Максимов, Радислав Дзюба, Уляна Щабель (UA). 

 

OPEN-CALL WINNERS

Ірина Білоніжка, Катя Бондарець, Анастасія Глівінська, Марія Гумецька, Ляна Коростіль, Андрій Куніцин, Катерина Куцевол, Дмитро Леоненко, Марія Ніжегородцева, Дмитро Петрина, Євгенія Побережна, Ксенія Степась, Лілія Тополюк, Оксана Чепелик (UA), Helen Grundy (UK), Dawid Gudel (PL), Clive Knights (US), Sara Nesteruk (UK), Sara Zinelli (UK).

 

GENESIS OF BEING 2022, BERLIN

Олександр Ляпін, Олександр Приймак, Анастасія Векуа, Ангеліна Дацюк, Анна Кузнєцова, Анна Сербінова, Аннет Сагаль, Chloe, Дар'я Зоря, DVNDRUID, Єва Хольц, Ганна Гридасова, Ганна Козирєва, Катя Лісова, Katya Syta, Ксенія Туренко, Лена Соломенчук, Марія Шапранова та В'ячеслав Журбенко, Марина Гердій, Міла Чепрасова, Михайло Гончаренко, Наталія Охман, Олександр Максимов, Олександр Мещеряк, Олександра Куліковська, Олександра Третьякова, Олеся Серьогіна, Ольга Дрозд, Оля Ніксдорф, Даша Пастревич, Патриція Демба, Саша Китаєва, Валерія Мірошнікова, Вікторія Березка, Вікторія Остренко, Всеволод Ковтун, Ярослава Гузь, Ярослава Школьна, Зю Побережнюк, Ярослав Власюк (UA), Grycij RD (DE).

 

Кураторки CUTOUT: Аннет Сагаль, Катя Сита, Ольга Сита.

Порохова вежа: Ангеліна Єфименко, Надія Согор, Софія Яремчук, Анастасія Приступа, Анна Леонченко.

bottom of page