top of page
Ganna_Rusyava_collage_artist.jpg

ГАННА РУСЯВА

Резидентка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT: Жовтень 2022 - Сьогодні

 

Ганна народилася в 1997 році в маленькому селі Веселе в Запорізькому районі.  В даній місцевості не було можливості вивчати мистецтво та розвиватися в цьому направленні, кружків або художньої школи не було і це стримувало її жагу до мистецтва, але після закінчення школи у 2015р.,

 

Ганна вступила до училища, на декоратора вітрин де викладали рисунок і живопис, що дало змогу мати уявлення про основи малювання, у 2016 р. вступила Хортицької Національної Академії на спеціальність “Графічний дизайн”, на профільованих предметах  Ганну зацікавили програми Photoshop і Illustrator, після закінчення у 2018 р. отримала ступінь молодшого спеціаліста.

У 2019 р. почала працювати в студії ретуші і паралельно шукала свій інструмент для того щоб мати змогу самовираження через творчість. Ганна експериментувала із техніками; малювала людей, природу, намагалася вигадувати сюжети, використовувала різні матеріали: гуаш, олійні фарби, акварель, також була зацікавлена у цифровому живописі та обробці фото.

 

Захоплення колажем з'явилося у 2021. Колаж поєднав в собі прагнення вивчати технічну сторону програм та дав змогу проявити себе у мистецтві. В своїх роботах Ганна використовує прямі та непрямі символи, любить експериментувати зі стилем та темами, завжди у пошуках цікавих рішень які можна створити за допомогою Photoshop або Illustrator. Окрім цифрового також займається і аналоговим колажем з використанням фарб, журналів, квітів та інших різних матеріалів. 

ВИСТАВКИ

2024

- "Погляд у Себе", колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Freiluft Kunst Klub Berlin, Берлін, Німеччина.
- "Грані", групова виставка українського колажу в колаборації з G.ART Gallery, Cafe Kyiv, Берлін, Німеччина.

2023

- «СВОБОДА» – CUTOUT COLLAGE FESTIVAL KYIV-PARIS 2023, ЦСМ М17, м. Київ, Україна та галерея Le Bonheur est Dans L'instant», м. Париж, Франція.

- «Діти Доктора Франкенштейна 2» - групова виставка колажу, White World Gallery,  Київ, Україна.

- «Генезис Буття» – колективка виставка колажу, CUTOUT, Порохова Вежа, Львів, Україна.
- «Я і Війна» – колективна виставка колажу, присвячена рефлексії на російсько-українську війну 2022-23 року, Музей Історії міста Києва, Київ, Україна.
- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, TUFA, м. Трір, Німеччина.

- «Planet Love 3.0» – Український колаж, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, IMAGURU CLUB, м. Мадрид, Іспанія.

2022

- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Ukrainian Culture Center, м. Тель Авів, Ізраїль.
- «ПАРАЛЕЛІ» – виставка колажів присвячена пам'яті жертв Голодомору, Національний Музей Голодомору-геноциду, м. Київ, Україна.

ТВОРЧІСТЬ

Колаж для мене в першу чергу це внутрішній діалог, це рефлексія про те, що відбувається зі мною зараз.

Кожна робота є шляхом до усвідомлення своїх почуттів і джерела натхнення. Через мистецтво я розумію хто я. 

З початком повномасштабного вторгнення я перевела свій погляд з внутрішніх переживань назовні, мені хотілось висвітлити жахливі події, щоб про них знав весь світ. Такий глобальний погляд на речі викликав рішуче бажання піднімати інші теми, які, як на мене потребують уваги, про різні явища насильства та дискримінації.

Я не вмію гарно говорити про почуття та думки, це за мене роблять мої роботи.

bottom of page