top of page
20230224_224118_edited.jpg

ДАР'Я ЗИМЕНКО

Резидентка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT: Березень 2024 - Сьогодні

 

Народилась і мешкає в місті Київ, Україна. З дитинства Дар’я любила малювати, перешивати старі речі, в’язати, вишивати. 

 

В 2008 році вступила на курс текстильного дизайну в КНУТД (Київський національний університет технологій та дизайну), де в 2013 р. здобула ступінь магістра текстильних виробів. 

Неодноразово брала участь у студентських конкурсах, де займала призові місця. 

 

З 2013 до 2020 року працювала текстильним декоратором, де оформлювала інтер’єр текстильними виробами: шторами, покривалами, подушками.

З 2020 року почала вивчати ілюстрацію та брати перші замовлення. Проілюструвала декілька поетичних збірок, книгу з творчими завданнями для дітей та зробила анімацію для вистави. З 2021 року викладає курс «Ілюстрація» для підлітків в школі «Ampli»

 

В 2022 році Дар’я почала цікавитись українськими вишивками та писанками. Вивчати орнаментику та її символіку. 

Пройшла курс по відтворенню старовинної бойківської вишитої сорочки (вишиванки) в студії закарпатської традиційної вишивки «Косиця» в м. Ужгород.

В 2023 році навчалася в майстерні писанкарства в Ужгородському скансені. Самостійно проводила майстер-класи по створенню писанки.  

 

З 2023 року є членкинею ГО СЕМА Україна. Це спільнота жінок, які об’єднались, щоб допомогти іншим жінкам, які постраждали від військових дій, в тому числі від сексуального насильства.  Спільнота спрямовує свої сили на підтримку захисту прав, свобод та суспільних інтересів жінок.

З 2023 року знімається в документальних фільмах та дає інтерв’ю як свідок військових злочинів рф під час окупації. 

 

В 2023 році почала цікавитись колажем. 2023-2024 рр. – проходить курс майстер-класів з колажу Каті Ситої 30МК.

В 2024 році доєдналась до резиденції CUTOUT COLLAGE ART PROJECT.

Зараз працює над серією робіт, які відображатимуть пережитий досвід під час окупації. Це особиста історія про травматичний досвід, отриманий під час окупації на Київщині, шлях зневіри, прийняття і відновлення. 

ВИСТАВКИ

2024

- «Погляд у Себе», колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна

ТВОРЧІСТЬ

Досліджую буденне життя, швидкоплинність щоденних моментів, та шукаю шляхи їх фіксації. 

Цікавлять протиріччя між бурхливим життям міста та життям серед природи. Вважаю, що у природи є всі відповіді на питання, але ми губимось в хаосі варіацій. Досліджую як травматичний досвід впливає на людину та яких наслідків це може набути. 

 

В своїх роботах я шукаю способи висловлення та відповіді на питання. Інколи це може бути простий малюнок випадкових людей, яких я побачила на вулиці, інколи це взаємодія з текстурами, формами, кольорами та об’ємами. Матеріали використовую різні: папір, журнали, власні малюнки, упаковки від продуктів, фарби, олівці, маркери.

bottom of page