top of page

At skabe virkelighed | Створити Реальність

Час та місце: 25.06-01.09.2022
 

Læsø Kunsthal, Læsø, Данія

Про захід

Українська анімація представлена ​​на виставці At skabe virkelighed | Створити Реальність | Creating Reality at Læsø Kunsthal, у Данії.

Митці: Мано Глонті, KiraMax, Ніка Назаренко, Вікторія Остренко, Зю Побережнюк, Олександр Приймак, Аннет Сагаль, Surenzh, Katya Syta.

Куратори: Аннет Сагаль, Тамара Палієнко.
Монтаж відео: Аннет Сагаль

Кожна людина створює власну реальність, обумовлюючи її особистим досвідом, думками та діями. Але є і реальна реальність, яка трапляється з кожним і стосується абсолютно всіх. Ця виставка представляє реалії війни у 21 столітті в Європі. Це відбувається саме зараз. Це стосується абсолютно кожного європейця. На виставці представлена серія відео творів 9 українських художників у стилі digital art. Анімований паперовий колаж і цифрова анімація.
Твори створювалися в умовах війни, поєднуючи образи пережитих вражень, звуку та власних відчуттів. Вони також продовжують творити мистецтво і виражати свої почуття через мистецтво в цей важкий час смутку, завмираючи в очікуванні, коли настане мир.

Описи анімацій в хронологічному порядку:
 

 1. Surenzh. BLEEDING, March 2022
  Цифрова Анімація

  Присвячено Києву (дому, який я мала покинути).

   

 2. Зю Побережнюк. I DON’T FEEL…, May 2022
  Анімований паперовий колаж

  Я так боюся звикати до війни…
  Я знаю: українці забули свою історію не тільки через російський газлайтинг і репресії. Причина також - захисний механізм психіки - забути і витіснити з пам’яті, знебарвити всі емоції, щоб жити далі. Я так боюся цього.
  Скільки разів ми забуваємо про ворога, стільки разів він про себе нагадає знову.
  Я хочу пам'ятати і відчувати все! Скажіть мені, як це зробити?
  -
  Аудіо: сюжет ТСН за 7 березня 2022 року від кореспондента Олександра Моторного.

   

 3. Зю Побережнюк. ALWAYS KEEP AS YOU ARE BEING…, May 2022
  Цифрова Анімація

  Знаєш, яке найдурніше привітання з днем народження я отримувала? «Завжди залишайся такою, як є...» Для мене це привітання насправді є заклинанням – «стоп, чуєш! Нікуди не йди! Зупинись і не рухайся! Мені добре, коли ти стоїш на місці. Просто стій і залишайся такою, як є...» Будь ласка, ніколи не вітайте мене з днем народження таким чином.

   

 4. Зю Побережнюк. I AM AN ANTI-TANK HEDGEHOG, May 2022
  Цифрова Анімація

  Я - протитанковий їжак. Думаю зараз над тим, де межа між захистом своєї ідентичності, власних меж та ворожістю до чужого. Відчуваю себе зараз протитанковим їжаком. Я не дозволяю наближатися до себе чужим.

   

 5. Аннет Сагаль. THE VOID, 2022
  Анімований паперовий колаж

  Ти чуєш шум руху, але на зображенні машини не рухаються – цей звук застряг у наших головах як відлуння іншого життя, коли ми були змушені покинути місто. Однак Всесвіт не зупинився ні на секунду, і тепер ми повинні навчитися існувати в ньому.

   

 6. Katya Syta & KiraMax. LIFE IS A MYSTERY, EVERYONE MUST STAND ALONE…, 2022
  Анімований паперовий колаж

  Ми приходимо в цей світ наодинці і залишаємо його наодинці з тим, що маємо всередині.

   

 7. Katya Syta & KiraMax. POLITICS, 2022
  Анімований паперовий колаж

  Цей світ пронизаний пропагандою, в основі якої лежить зневага до створення непотрібних людям жорстоких правил гри.

   

 8. Зю Побережнюк. ANXIETY/ALARM, May 2022
  Цифрова Анімація

  Звук, на який зараз чекає кожен українець, – це біла тривога. Цей звук означає, що настав час прочитати новини, щоб дізнатися, чи всі мої знайомі, які живуть у різних містах України, також чули його. Найгірше те, що хтось більше ніколи не почує цей звук.

   

 9. Олександр Приймак. BUCHA & Mariupol | SOUL COLLECTION #1, 2022
  Цифрова Анімація

  Збірник присвячений страшним і трагічним подіям в Україні. Десятки тисяч душ і доль, знищених війною. Ми завжди пам’ятатимемо цей біль. Ми завжди будемо пам'ятати тебе.

   

 10. Viktoria Ostrenko & KiraMax. HEARTBEAT, 2022
  Анімований паперовий колаж

  Неможливо уявити, неможливо повірити, що сталося з нашою країною! Болить серце, болить душа за героїв, які борються за національну Українську Державу.

   

 11. Мано Глонті & Ніка Назаренко. SOMETIMES I CRY,  June 2022
  Анімований паперовий колаж

  Робота про емоцію плачу. Про те, як зараз одночасно важко плакати й не плакати. 
  У своїй роботі, ми використали архівні записи співу Параджанова, вірменського режисера, що потрапив за ґрати через свою любов до України. Його голос є уособленням голосу коріння, зв'язку із культурою і народом. 
  За національністю я грузинка, але за відчуттями українка. І ця пісня є для мене символом приналежності душі до чогось, що вона сама обрала.  В Україні зараз один на всіх біль. Але серед цього суцільного болю, кожен плаче та співає, свою власну історію.

   

 12. Surenzh. TOY, March 2022
  Цифрова Анімація

  росіяни ставляться до життя дітей як до іграшок, а гра полягає в тому, щоб вбити. Ця робота присвячена всім постраждалим дітям. Особливо Саші (9 років; з Бучі Київської області), яка втратила ліву руку на 12-й день масової війни.

   

 13. Аннет Сагаль. NEO-NAZI, 2022
  Анімований паперовий колаж

  «Тіла подоланих і коні будуть падать» - слова на колажі із сонета Максима Рильського. Агресор сприймає нас, Українців, як неонацистів і приходить на нашу землю вбивати нас. Ми справді «Нео» – розумні, видатні, люблячі воїни. Ми стоїмо за нашу свободу.

   

 14. Олександр Приймак. HOME, 2022
  Цифрова Анімація

  За роки війни в Україні було знищено понад 44 млн. кв.м житла. Мільйони сімей залишилися без даху над головою.

Про виставку

«At skabe virkelighed» - це 10-річна виставка в Læsø Art Hall. На цій виставці ми розмірковуємо над питанням, що таке мистецтво, або, точніше, що мистецтво робить. Мистецтво відіграє вирішальну роль у процесі, за допомогою якого ми організовуємо наш досвід. так і в нараціях, і ніде цей процес не є настільки матеріальним, як у творах мистецтва. Розповіді, які викликають переживання, є основою того, що ми називаємо реальністю. Ми з гордістю представляємо групу виняткових художників, чиї роботи гостро висвітлюють основні риси мистецтва, від думки-речі до матеріалізованої ідеї й від містичної глибини суб’єктивних переживань до цікавих спостережень повсякденного життя.

Окрім відео арту, в експозиції представлені фізичні твори митців з України та Данії.

Висловлюємо подяку засновнику Læsø Kunsthal – Jon Eirik Lundberg 

Відвідай виставку «At skabe virkelighed»
25.06-01.09.2022

Адреса: Læsø Kunsthal, Smedievejen 2, 9940 Læsø

Læsø Kunsthal Website

Læsø Kunsthal Facebook

Фото з відкриття виставки:

bottom of page