top of page
DSC_4482_bw_edited.jpg

АННА ЖУКОВА

Резидентка CUTOUT COLLAGE ART PROJECT: Березень 2024 - Сьогодні

 

Народилася та проживає у Києві, Україна, у 1976 році. Закінчила магістратуру факультету кіно та телебачення Київського національного університету культури і мистецтв у 2003 році, майстерня Ади Роговцевої.

 

З 2003 по 2013рр працювала на телеканалі 1+1 та ТРК Україна продюсером розважальних проектів, а також у кіно директором художніх фільмів. 

 

У 2018-2020рр. вивчала фотографію у Київській школі фотографії та школі фотографії Вадима Докторова. У 2021 році почала навчання у Школі мистецтв MYPH, де окрім основного курсу сучасної арт фотографії, прослухала курс лекцій з концептуальної фотографії видатного діяча Харківської школи фотографії Романа Пятковки. 

Брала участь у колективних виставках в галереях України, країн Європи та США, зокрема у Tbilisi art fair у 2022 році, виставці «Rozgostitsa» на Motanka Fest у Kühlhaus Berlin 2023р, а також у колективній виставці авторів та акторок спільноти MYPH «Глибини Психеї» у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків 2024р.

 

Анна має публікацію у книзі- збірці авторів та авторок спільноти MYPH. Роботи Анни зберігаються у приватних колекціях Європи. Учасниця спільноти MYPH,  резидентка артпроєкту CUTOUT COLLAGE.

ВИСТАВКИ

2024

- «Погляд у Себе», колективна виставка резидентів CUTOUT, CUTOUT COLLAGE STUDIO, Київ, Україна

- «Глибини Психеї», музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Луцьк, Україна

- “Shared Body: Mykolaiv Young Photography”, Ukraine House in Denmark, Copenhagen, Denmark

 

2023

- World Bienniale of Student Photography, Gallery of the Academy of Arts in Novi Sad, Serbia

- «Crossing the Line», Norfolk Arts Center, USA

- «MYPH на складі», галерея Склад №5, Черкаси, Україна

- UKRAINE. RESIDENCE OF FREEDOM, Rīgas dome. Riga, Latvia

- «ROZGOSTITSA», Motanka festival, Kühlhaus Berlin, Berlin, Germany

- «5 years anniversary MYPH» віртуальна платформа Baroque 

- Відеопрезентація проекту «Fairy Tale» Department gallery, Oslo, Norway

 

2022

- «Crossing the Line», Walker Gallery, Kearney, USA 

- «Celebration Life» у Інституті досліджень сучасного мистецтва НАМ України р. Київ, Україна

ТВОРЧІСТЬ

У своїй мистецькій практиці я зазвичай використовую цифрову фотографію та, часом, колажування.

Цифрова фотографія має спільне з природним поглядом людини, яка миттю вихоплює щось, що привертає її увагу та змушує замислитись про побачене, а також знову поглянути на цей предмет чи явище для того, щоби порівняти перше враження з тим, як мозок інтерпретував побачене після першого погляду. Колажування допомагає відтворити процес сприйняття та наслоювання образів.

Основна тема та принцип моєї практики- споглядання, той неквапливий процесс, коли об’єкти в процесі споглядання набувають нових та часто неочікуваних сенсів. В який момент починається небуття, чи має воно межі, чи здатні ми хоч трохи наблизитися до розуміння, де межа переходу, що реальне, а що ні- ось питання, на які я намагаюся відповісти своєю практикою. Емоції, які виникають на перетині контрастів найсильніші, водночас, сильні емоції контрастують зі станом споглядання, на цьому перетині і існує моя практика.

bottom of page