МАРІЯ ШАПРАНОВА

Резидентка CUTOUT COLLAGE STUDIO: Серпень 2021 - Теперішній час
 

Народилася 30 січня 1999 року в місті Миколаєві. У 2006 році переїхала з сім'єю до міста Бровари, Київської області. З дитинства захоплювалась малюванням та відвідувала Будинок дитячої та юнацької творчості. В Броварах займалася громадською діяльністю, була членкинею молодіжної організації ОНУМ (Об‘єднання української незалежної молоді)

У 2020 році закінчила Національний Авіаційний Університет у Києві, отримала ступінь бакалавра архітектури. У 2022 отримала ступінь магістра архітектури та містобудування.

 

Вперше колаж зробила у 2020 році, відправною точкою став розпал пандемії та карантин. Перший колаж створила з власних старих малюнків з метою переосмислення власної творчості. У 2021 році почала відкривати для себе світ сучасного українського колажу, познайомилась з українською колажинею Катею Ситою, однією з ініціаторок колажного фестивалю та майстерні колажистів. Згодом стала резиденткою першої майстерні сучасного колажу CUTOUT COLLAGE STUDIO.

Наразі займається колажуванням, живописом та працює у сфері архітектури та дизайну. 

M Shapranova.png

EXHIBITIONS:

2022 – «KAOS» IV Міжнародний Фестиваль Колажу, Вулична Галерея Мергенталер, м. Крань, Словенія.
2022 – «Supernova. Art of Ukraine», колективний проєкт «Mur inamovible», Basel Art Center, Куратори: Анна Луговська, Анна Аветова, м. Базель, Швейцарія.

2022 – «Eyes wide shut», групова виставка, Firetti Contemporary, Куратори: Celine Azem, Mara Firetti, Oceane Sailly, м. Дубай, ОАЕ.

2022 – «Відрізки життя», колективна колажна виставка, CUTOUT LOVERS, Художня галерея КОНСХУ «Митець», м. Київ, Україна.

2022 – «Planet Love», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2022 – Групова виставка «Український Колаж», Хмельницький Обласний Художній Музей, куратор Олег Василенко, м. Хмельницький, Україна.
2021 – «Помаранчевий», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Третя колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Друга колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 — Виставка в рамках Фестивалю нової української культури «СПАЛАХ», Арт Завод Платформа, м. Київ, Україна.
2021 – Відкриття майстерні колажу, колективна виставка резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 — Виставка JAPANISH проєкту POP-UP store, Squat 17b yard cafe, м. Київ Україна.
2021 — Виставка Еротичного мистецтва від проєкту Pop-up store Tviy Prostir, м. Київ Україна.
2021 — Ярмарок сучасного мистецтва в Stein Studio, м. Київ Україна
2021 — Виставка «Колажні історії», Галерея ДіА, м. Дрогобич Україна
2021 — Групова виставка «Український колаж», Мистецький арсенал, в рамках Міжнародного фестивалю «Х Книжковий Арсенал», м. Київ, Україна.

Процес створення колажів для мене має терапевтичний ефект.

Вперше колаж я зробила у 2020 році, відправною точкою був розпал пандемії та проблеми в особистому житті. Тоді я створила свій перший колаж зі старих малюнків. І відчула, що колаж — це ніби я сама, яка збирає себе по шматочках, немов пазл. Відтоді колаж став для мене способом буквально збирати докупи думки та візуалізувати емоції. Уривки фотографій та слів на парері ніби вирізані з моїх власних спогадів. За це я люблю цю техніку. Процес колажування ніколи не буває однаковим. Велику роль відіграє тут рандомність, оскільки я використовую старі фотографії, брошури з барахолок, я ніколи не знаю, який уривок мені відгукнеться.

Ідеєю моїх робіт переважно був пошук себе, візуалізація внутрішнього, моя боротьба з психологічними проблемами, робота над собою, також актуальні проблеми сьогодення. 

Зараз провідна тема усіх моїх робіт - війна, боротьба та біль українців. Оскільки тільки цим я зараз живу і вся Україна. По-перше, я роблю роботи про те, що мені болить. По-друге, я впринципово не можу стояти осторонь, як мисткиня я відчуваю, що мій обов‘язок висвітлювати ці теми, адже мистецтво - моя зброя.