top of page

ЮЛІЯ ФАРЕНЮК | ХЛОЯ

Резидентка CUTOUT COLLAGE STUDIO: Серпень 2021 - Березень 2022
 

Хлоя народилася в 1996 році в Києві. У 2016 році вона почала досліджувати текстові шари інформації та зробила перші свої колажі. У 2017 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія». У 2019 році створила серії колажів «Мумі» та «Любий», в яких колаж описує реальність поезії та казок.


У 2020 році почала робити колажі великого формату без слів, в яких намагалася знайти безпечне місце у віртуальній реальності. З осені 2020 року Хлоя почала досліджувати час, комбінуючи візуальні образи та вже наступного року почала брати участь у Kyiv Collage Meetings, CUTOUT FESTIVAL та Kyiv Collage Collective. Нині вона використовує техніку колажу як спосіб, який найкраще передає відчуття надлишку інформації у світі та може передати враження нелінійності часу. Головне джерело натхнення Хлої – свіжі номери журналів Vogue, антична філософія, лекції Мераба Мамардашвілі та художня спадщина культури. Також Хлоя захоплюється моушн-дизайном і працює в техніці цифрового абсурду.

Chloe.png

EXHIBITIONS

2022 – «Planet Love» – Український колаж, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, арт студія El Sitio S, м. Мадрид, Іспанія.
2022 – «Planet Love», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.

2022 – Групова виставка «Український Колаж», Хмельницький Обласний Художній Музей, куратор Олег Василенко, м. Хмельницький, Україна.
 

2021 – «Помаранчевий», колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Третя колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Друга колективна виставка колажу, резиденти CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.
2021 – Виставка в рамках Фестивалю нової української культури «СПАЛАХ», Арт Завод Платформа, м. Київ, Україна.
2021 – Відкриття майстерні колажу, колективна виставка резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO, м. Київ, Україна.

ARTWORKS

Колаж - частина напряму естетики взаємовідношень. Його формат передбачає комунікацію у часі.

У 2017 почала робити ескізні колажі, щоб повеселитися, зняти напругу з піни днів. Кожен створений колаж був інтермецо. Мене надихала можливість змінювати послання і словами інших промовляти власну думку. Це мені нагадувало матеріалізацію фантазій. Але основною метою було віднайдення абсурдного через поетизацію карго-культу.

 

З жовтня 2020 року розмір колажів значно збільшився, я відмовилася від тексту. Прагнула розбудувати свою колажну реальність. Це було поринання у контрольованість паперового світу, яке ставало згадкою, втечею у властиве певній ідеї середовище. Мої великі колажі як карти з вибудованим простором, абсурдною єдністю.

 

Весною 2021 повернулася до А4/А3 формату. Зараз я досліджую феномен скляної перегородки: явища сліпоти людей перед тим, що є насправді. Цей феномен є основним для досвіду, який я проживаю.

 

У своїх роботах я розглядаю соціальні теми, тему втраченого і значення актуального. Вступаю у діалог з глядачем. У мене немає догми, яку я хочу донести. Я пропоную поєднання, відкликаючись на які, Ви можете стати частиною творчого процесу.

bottom of page